פרסומים בתקשורת

עו"ד יואב אלמגור מייצג חיילים, מלש"בים, שוטרים, שב"ס, אנשי מערכת הביטחון, נפגעי איבה וטרור ונזקי גוף, בעל ניסיון של מעל 30 שנה

תקדים: משרד הביטחון נאלץ להכיר בחייל שלקה באפילפסיה בשל חוסר שעות שינה.

בעקבות הליכים שניהל עו"ד יואב אלמגור בבית המשפט – הוכרה מחלת פיברומיאלגיה בשל השירות הצבאי. זוהי החלטה שניה בחודשים האחרונים שמתקבלת הכרה של משרדנו במחלה זו כנכות שנגרמה עקב השירות הצבאי.

מחלת הפיברומיאלגיה הוכרה כנכות שנגרמה עקב שירות צבאי.

בעקבות הליכים שניהל עו"ד יואב אלמגור בבית המשפט – הוכרה מחלת פיברומיאלגיה בשל השירות הצבאי. זוהי החלטה שניה בחודשים האחרונים שמתקבלת הכרה של משרדנו במחלה זו כנכות שנגרמה עקב השירות הצבאי.

חייל עם פיברומיאלגיה ניצח את משרד הביטחון

בית המשפט קיבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון וקבע כי יש קשר סיבתי בין פיברומיאלגיה של חייל לבין תנאי שירותו.

החייל שירת בחיל הים והחל לסבול במהלך השירות מכאבים מפושטים בגופו. בית המשפט קיבל את הטענה לקשר מלא בין השירות לכאבים.

בגלל חקירה במצ”ח על שימוש בסמים – חייל משוחרר הוכר כנכה צה”ל.

בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט, התקבלה טענת החייל לפיה נכותו הנפשית קשורה בחקירה של מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת), אשר דרדרה את מצבו וגרמה להתפרצות מחלה נפשית של מניה דיפרסיה.

חלה בלוקמיה במהלך שירותו, ויוכר כנכה צה”ל.

שריונר שחלה בסרטן הדם וטען שנחשף לדלקים בזמן השירות הצבאי הוכר כנכה צה"ל.

בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט בוטלה החלטת משרד הביטחון שאין קשר בין המחלה לתנאי שירותו.

קצין הוכר כנכה צה”ל רק אחרי מותו.

לאחר מאבק בן 13 שנים קיבל בית המשפט תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והכיר בקצין אשר חלה במחלת ניוון שרירים (ALS או מחלת לו גריג), בעת שהיה מפקד בדרגת סגן אלוף בחיל האוויר. הקצין טען שבשירות שלו היה חשוף לתדרים אלקטרומגנטיים מסוכנים, ומשרד הביטחון לא הצליח לסתור טענה זו או להציג ראיות שאין המדובר בתדרים שמסכנים את הבריאות.

משרד הביטחון נגד חיילת שחלתה בטרשת נפוצה

תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור בשמה של חיילת אשר חלתה בטרשת נפוצה במהלך שירותה הצבאי התקבלה, והחיילת הוכרה כנכת צה"ל. משרד הביטחון ניסה לבטל את ההחלטה ולטעון כי נעשתה בטעות, ואולם בית המשפט קבע כי אין לבטל את ההכרה בחיילת.

מת בגיל 77 ממחלת ריאות, אשתו תוגדר כאלמנת צה”ל

התקבל ערעור לבית המשפט שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והוכרה אלמנתו של נכה צה"ל שנפטר בגין 77 ממחלת ריאות שנגרמה מעישון כבד, 58 שנים לאחר פציעתו ממוקש בשירות הצבאי, כאלמנת צה"ל. בית המשפט קבע כי קיים קשר בין הפגיעה הנפשית בה הוכר הנכה לבין הרגל העישון שלו, אשר הוביל לפטירתו

הוכר כנכה צה״ל חייל שחלה במחלת דם חריפה לאחר שנחשף לאדי דלק

התקבלה תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכיר כנכה צה"ל בחייל שחלה במחלת דם חריפה (אנמיה אפלסטית), לאחר שבשירות הצבאי נחשף לאדי דלק וגזי פליטה, בעת שערך בדיקות ביטחוניות לאלפי מיכלי דלק של משאיות ומכוניות שנכנסו לארץ.

אלמנתו של חייל שנפטר מסרטן דם כתוצאה מחשיפה לדלק הוכרה כאלמנת צה״ל

התקבל ערעור לבית המשפט שהגיש עו"ד יואב אלמגור והוכרה אלמנתו של חייל שנפטר מסרטן הדם, כתוצאה מחשיפה לדלק במהלך השירות הצבאי כטכנאי נגמ"שים ומכונאי טנקים, כאלמנת צה"ל.

נכה צה”ל מת מעישון כבד, אשתו הוכרה כאלמנת צה”ל

במסגרת ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט על החלטת קצין התגמולים התקבלה החלטה בעלת אופי תקדימי, להכיר כחלל צה"ל בנכה שנפטר ממחלת ריאות, לאחר שהתמכר לעישון כבד בעקבות הפרעת דחק פוסט-טראומתית שממנה סבל בעקבות שירותו הצבאי, ולא יכול היה להיגמל מעישון עקב פגיעתו הנפשית. עו"ד יואב אלמגור מציין כי משפחותיהם של נכי צה"ל העלו פעמים רבות את הטענה כי פגיעת הנפש שממנה סבלו יקיריהם גרמה לפטירתם, ופסק הדין מהווה הכרה במחיר הכבד שמשלמים חיילי צה"ל ומשפחותיהם על שירותם הצבאי.

הוכר כחלל צה”ל חייל שהתאבד שבע שנים לאחר השחרור

התקבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון והוכר כחלל צה"ל חייל שהתאבד שבע שנים לאחר השחרור. בית המשפט קבע שיש אחריות לצבא על מצוקות נפשיות של חייל, לוחם בנח"ל, אשר טופל משמעתית בלבד, מבלי שניתן מענה למצוקותיו. בית המשפטק הכיר בהתאבדות כקשורה לשירות אף שהחייל לא טופל נפשית בכל אותן שנים שלאחר השחרור מהצבא. עו"ד יואב אלמגור מציין כי פסק הדין מטיל חובה על שלטונות הצבא להקפיד ולטפל במצבו הנפשי של החייל, ומטיל אחריות על הצבא, גם אם מצבו מידרדר שנים לאחר השחרור.

לאחר שלקה בארוע מוחי: קברן צבאי הוכר כנכה צה”ל.

במסגרת ערעור שהוגש לבית המשפט על החלטת קצין התגמולים התקבלה החלטה תקדימית לפיה הוכר קברן צבאי שלקה באירוע מוחי כנכה צה"ל, בעקבות ריבוי האזכרות הצבאיות לחללי מבצע "צוק איתן" ומלחמת לבנון השניה שבהן השתתף. עו"ד יואב אלמגור מציין שמדובר בהחלטה תקדימית שפותחת פתח לקבלת זכויות ממשרד הביטחון גם לחיילים שנחשפו בצורה משנית לסכנת חיים או לאירועים מבצעיים. בזאת משרד הביטחון מכיר בכך שלא צריך לעמוד בסיכון כדי שהתפקיד הצבאי יחולל שמות בנפשם של חיילים.

בית המשפט העליון קבע: חיילים שנדבקו בווירוס שכיח במהלך שירותם הצבאי יוכרו כנכי צה”ל

בהחלטה תקדימית קיבל בית המשפט העליון ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והכיר בהידבקות בווירוס בעת השירות הצבאי ובהשלכות שלה כקשורה בשירות הצבאי באופן שהחייל הוכר כנכה צה"ל. בית המשפט העליון הפך את פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי ודחה את טענות קצין התגמולים במשרד הביטחון וקבע כי כדי להיות מוכר במחלה אין צורך באירוע חריג ויוצא דופן או בתנאים שהם ייחודיים לשירות. עו"ד יואב אלמגור מציין שמדובר בפסיקה חשובה שיכולה לסייע לאלפי חיילים וחיילות שחולים במחלות לראשונה בעת השירות, וגם לחיילים הרבים שנדבקו בקורונה. הכרת משרד הביטחון מחייבת את משרד הביטחון לשאת באחריות להשלכות העתידיות של ההידבקות בווירוס.

שוטר לקה בסוכרת לאחר ששודדים ירו עליו ויוכר כנכה מערכת הביטחון.

מחלת הסוכרת בה חלה שוטר הוכרה על ידי בית המשפט כקשורה לשירות הביטחוני. השוטר היה מעורב במרדף בכבישי הדרום אחר חשודים במספר מקרי שוד. בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, לאחר שקצין התגמולים סרב להכיר בשוטר כנכה צה"ל. בית המשפט קיבל את התביעה למרות טענת משרד הביטחון להיסטוריה משפחתית של מחלת הסוכרת ולעודף משקל ממנו סבל השוטר ואף שחלפו למעלה משמונה חודשים בין הארוע ובין פרוץ המחלה.

צדק מאוחר לנכה צה”ל.

התאבדות של חייל 22 שנה לאחר שנפגע בחבלת ראש במסגרת שירות מילואים הוכרה כקשורה לשירות והאלמנה הוכרה לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, המטפל בתביעות משרד הביטחון לחיילים ולמשפחות שכולות

המפקדים לא התייחסו לתלונות וזלזלו, גופו של א’ קרס: ”הרגשתי שכל הגוף שלי מתפרק”.

בתום מאבק משפטי ארוך הוכר כנכה צה״ל חייל שהצבא התעלם מתלונותיו כטירון בטירונות כלל צה"לית וגם התעלם ממסמכים בעת שנקבע לו הפרופיל הצבאי בלשכת הגיוס. לחייל נגרם קרע באבי העורקים ונכותו קשה. לאחר הגשת ערעור ע"י עו"ד יואב אלמגור על החלטת דחיה של קצין התגמולים במשרד הביטחון התקבלה באופן מלא ההכרה בנכויותיו של החייל, והוא יזומן לוועדה רפואית לקביעת נכויותיו והתגמולים והטיפולים המגיעים לו.

אחרי 46 שנה: הוכר כנכה צה”ל מהמלחמה.

משרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור והכיר כנכה צה"ל בחייל שהשתתף בקרבות במלחמת יום כיפור בחזית הסורית, לאחר שהתפרצה אצלו פוסט טראומה כשראה חיילים פצועים בצוק איתן.

החלטה נדירה: אם ששוחחה עם בנה בזמן פיגוע הוכרה כנפגעת פעולות איבה.

משרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה כנפגעת איבה באם ששוחחה עם בנה בטלפון בזמן הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע בשנת 2015. האם נותרה על קו הטלפון בעת הפיגוע, שבמהלכו נפגע הבן מקליע, והיא נקלעה למצוקה נפשית וחרדה באשר לגורלו של בנה.

בגלל האוכל בבסיס: חיילת הוכרה כנכה.

חיילת שחלתה בצליאק בשירות הצבאי תוכר כנכת צה"ל – כך קבע בית המשפט בקבלו את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון לדחות את התביעה.

בגלל ”זובור”: משרד הביטחון יכיר בנכות של לוחם לשעבר שחלה בסוכרת.

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה, שקיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה בחייל שחלה בסוכרת נעורים כארבעה חודשים לאחר שחרורו כנכה צה"ל, וזאת בשל שרשרת התעללויות והשפלות שעבר בשירות הצבאי. בדחותו את הערעור שהגיש משרד הביטחון קבע בית המשפט כי האירועים שעבר החייל אינם מאפיינים התנהלות רגילה ומהוום עוצמת דחק שיש בה כדי לשמש טריגר לפרוץ מחלת סוכרת הנעורים. בית המשפט אף חייב את משרד הביטחון להכיר בהוצאות התובע.

45 שנה אחרי המלחמה: הלום הקרב מיום כיפור יזכה לתגמולים.

בפסק דין תקדימי קיבל בית המשפט את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת קצין התגמולים וקבע כי על משרד הביטחון לשלם להלום קרב תגמולים באופן רטרואקטיבי ממלחמת יום כיפור ועד היום. בית המשפט קיבל את הטענה לפיה התביעה לא הוגשה במשך השנים בשל מצבו הנפשי, וזאת לאחר שהתובע צרך אלכוהול סמוך למועד שחרורו ולאחר מכן אף התמכר להירואין ולסמים קשים נוספים.

פוסט טראומה:מאבקה של שוטרת שחזתה באירוע דריסה

בעתירה מינהלית שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט לעניינים מינהליים דחה בית המשפט את עמדת אגף השיקום לפיה המועד הקובע לקבלת תגמולים של שוטרת שחזתה באירוע דריסה והוכרה כנכת צה"ל הוא מועד הגשת הבקשה וקבע כי עמדה זו אינה סבירה בנסיבות הענין. בית המשפט קבע כי על רשויות המדינה מוטחת החובה לפעול במהירות ראויה ולהנגיש את המידע הרלוונטי לאוכלוסיות מוחלשות. חתימת הבקשה רק לאחר איסוף התשתית המקצועית לאישור ההטבה גרעה מזכויותיה של העותרת ויצרה עיכוב בקבלת ההטבה. משרד הביטחון נדרש לשקול מחדש את מועד הענקת התגמולים. בית המשפט אף פסק הוצאות לזכות העותרת.

נכה צה”ל זכה במאבק ארוך שנים ברשות המסים.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע לנכה צה"ל שנקבעו לו נכויות שונות על ידי משרד הביטחון פטור רטרואקטיבי ממס הכנסה. בפסק הדין נמתחה ביקורת על התנהלות רשות המסים ולהתעלמותה מפניותיו החוזרות של המערער מבלי לספק הסבר או מענה לדרישותיו.

חייל הסובל מתסמונת המעי הרגיז הוכר כנכה צה”ל. ללא הגבלה

בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת קצין התגמולים וקבע כי יש להכיר בתסמונת המעי הרגיז של חייל ששירת כטבח בבסיס צבאי בשל הדיזנטריה שבה לקה במהלך השירות הצבאי.

תביעה נגד קפלן: ”איחור בניתוח קיסרי גרם לשיתוק מוחין לתינוק”.

תביעת פיצויים כנגד בית חולים קפלן ברחובות הוגשה על ידי עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בעקבות טענה לרשלנות רפואית של הצוות הרפואי בבית החולים, אשר בגינה הריון תקין של האם הסתיים בלידת תינוק משותק מוחין.

חייל ששמר לבד בקור – הוכר כנכה צה”ל.

בית משפט השלום בתל אביב קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע כי בניגוד לעמדת משרד הביטחון, יש להכיר כנכה צה"ל בחייל שלקה במחלת נפש בשל קור קיצוני שחווה במהלך שמירה בלילות במוצב ברמת הגולן. בית המשפט המחוזי דחה את הערעור שהגיש קצין תגמולים על החלטת בית משפט השלום.

צעירה תוכר כנכת צה”ל בגלל צעקות במטווח.

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע כי יש להכיר כנכת צה"ל בחיילת שסבלה מלקות שמיעה וזאת בשל סוכרת נעורים שהתפרצה אצלה לאחר שמפקדה צעק עליה במסגרת מטווח בטירונות.

קצין המשטרה שהודיע למשפחות על הרוגים הוכר כנכה בגלל הלחץ.

התקבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור ונקבע כי בניגוד לעמדת משרד הביטחון יש להכיר בקצין משטרה ששימש כמודיע למשפחות הרוגים בתאונות דרכים כנכה צה"ל, וזאת בשל לחץ דם גבוה שהתפרץ אצלו לפני שנים.

חיילת מיחידת החילוץ שהפכה נכה. ללא הגבלה

בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת קצין התגמולים לדחות את תביעתה של חיילת שהתגייסה ליחידה לחילוץ נפגעים מרעידות אדמה והחלה לחוש בכאבי גב חריפים וזאת לאחר טירונות קשה וקורס שבה העמיסה על גבה משקלים כבדים

ראייתו של חייל ניזוקה קשות לאחר שמפקדו סירב לשלוח אותו לרופא עיניים.

בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון וקבע כי העיכוב באבחון של החייל שבמהלך מטווח בטירונות חש שראייתו נפגעה היה יכול להמנע אילו היו מפקדיו דואגים לבדיקתו על ידי רופא עיניים באופן מיידי.

בעקבות השמירה בקור – החייל פיתח הפרעה טורדנית.

נתקבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וחייל שפיתח מחלה נפשית בעקבות שמירות בקור הוכר כנכה צה"ל.

הכאב שבר אותו.

משפחתו של הקברן הצבאי שלקה בארוע מוחי בגיל 31 בלבד הגישה תביעה באמצעות עו"ד יואב אלמגור להכיר בו כנכה צה"ל.

ה-MRI יצא תקין, אבל החיילת הוכרה כנכת צה”ל.

בערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון שדחתה את תביעתה של חיילת בשל כאבי גב, נקבע כי יש קשר בין תנאי השירות למחלה, וכי יש להתייחס לעדות של החיילת על כאבי הגב גם ללא מקור אורגני.

דלקת בדרכי השתן או אי ספיקת כליות?

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי על ידי עו"ד יואב אלמגור נתבעו פיצויים של למעלה מ- 4.5 מליון ש"ח, וזאת בשל טענה לרשלנות רפואית של הרופאים במרפאת קופת חולים. התובעת נאלצה לעבור טיפולי דיאליזה קשים ואף לעבור תהליך של השתלת כליה לאחר המתנה ממושכת. אילו היה מבוצע בירור רפואי מעמיק היה ניתן לאבחן את הבעיה בכליות מבעוד מועד.

תקדים: הוכר כנכה צה”ל – בעקבות שירות במדבר.

חייל שלקה באסטמה הוכר כנכה צה"ל בשל תנאי השירות באיזור הנגב.

קצינה קיבלה גלולות מהרופא – כעת מתקשה ללכת.

עו"ד יואב אלמגור הגיש תביעה להכרה בפקקת ורידים שבה לקתה קצינה בקבע כנכות שנגרמה לה עקב השירות הצבאי, וזאת לאחר שנטלה גלולות למניעת הריון על פי מרשם לגלולות שקיבלה מגניקולוג צבאי.

השוטר שהוכר כנכה נפשי בשל עבודתו. מאקו

משרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכיר בנכות של שוטר שלקה בפוסט טראומה כתוצאה מהמראות הקשים להם נחשף במסגרת עבודתו. לשוטר נקבעה נכות נפשית בשיעור של 40%.

אחרי 42 שנה: ארוסה תוכר כאלמנת יום כיפור.

בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע כי חרף ההתנגדות של קצין התגמולים במשרד הביטחון תוכר כאלמנת צה"ל מי שהיתה מאורסת לחלל מלחמת יום כיפור.

בעקבות איומי סכין בטירונות-לוחמת קרקל לקתה בשיתוק ותוכר כנכת צה”ל.

בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע ללוחמת בגדוד קרקל שלקתה בשיתוק בשתי רגליה עקב איומי סכין נכות בשיעור של +100.

שוטר שהשתתף בהתנתקות: בשל הלחץ הנפשי לקיתי בפסוריאזיס.

התקבלה התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור למשרד הביטחון וניתנה הכרה במחלת הפסוראיזיס ל שוטר ותיק במשטרת ישראל, לאחר שנקבע כי המחלה נגרמה עקב לחץ נפשי וטלטלות נפשיות קשות שעבר בזמן פינוי מתיישבים בגוש קטיף.

החייל נחשף לדלקים ונפטר, אשתו הוכרה כאלמנה.

נתקבלה תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכיר כאלמנה באשתו של חייל שנחשף לדלקים במהלך שירותו הסדיר ונפטר מלוקמיה 28 שנה לאחר שחרורו. החייל שרת כטכאני מסוקים בחיל האוויר, ובא במגע אינטנסיבי עם חומרים מסרטנים רבים, בהם בנזין ודלק סילוני.

תביעה: הלם קרב בעקבות כתיבת ספר.

התקבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט על החלטת קצין תגמולים לדחות בטענת התיישנות את התביעה להכיר בלוחם שריון שלחם בחווה הסינית ובמלחמת הלבנון הראשונה כנכה צה"ל, וזאת לאחר שבעקבות כתיבת זכרנותיו חווה התפרצות הטראומה של ארועי המלחמה.

הגידול התגלה באיחור-הקצינה הוכרה כנכת צה”ל.

קצין התגמולים במשרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד אלמגור והכיר בקצינה בשירות קבע שסבלה מכאבי גב קשים בשל גידול גדול שהתגלה אצלה לאחר שנים ,כנכת צה"ל בשיעור של 100%.

נהרג מנפילה מסוס בזמן צוק איתן.

עו"ד יואב אלמגור הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על דחיית תביעתה של אלמנה לביטוח הלאומי להכיר בבעלה כנפגע פעולת איבה, בשל נפילה מסוסה בעת אזעקות "צוק איתן" בראשון לציון.

לקה בסוכרת נעורים בעקבות שירותו בחברון.

בית המשפט קיבלת את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור וקבע כי סוכרת הנעורים שבה לקה חייל משוחרר ששירת בחברון נגרמה עקב לחץ מתמשך בשירות הצבאי, שבמהלכו נאלץ החייל להתעמת עם מתנחלים ופלסטינים.

זכויות שוטרות וחיילות הנפגעות בשירות.

עו"ד יואב אלמגור מתייחס לאפשרות ההכרה בנכות של שוטרות וחיילות כתוצאה מהטרדה מינית ולאפשרויות לקבלת סיוע ושיקום הנובעות מכך.

העמימות החדשה של נכי צה”ל.

עו"ד יואב אלמגור בוחן את מסקנות ועדת גורן בעניין הקריטריונים להכרה בנכי צה"ל. המסקנות יוצרות עמימות אותה ניסתה הוועדה למנוע, והן פוגעות בחיילי צבא הקבע ובשוטרים לקבל זכויות והכרה בשל מחלות וחבלות שנגרמו עקב השירות

מיהו נכה צה”ל?

עו"ד אלמגור עוקב אחר תפקידה הקשה של ועדה ציבורית שהוקמה לשם שינוי הכללים להכרה בחיילים שנפגעו כנכי צה"ל. על פי הצעת משרד הבטחון חייל יוגדר כנכה צה"ל רק אם נפגע עקב שירותו בפעילות בעלת אופי צבאי או ביטחוני. אם תתקבל ההצעה תצומצם הגדרת הזכאים באופן משמעותי

חילץ את רכבו, לקה באירוע מוחי והוכר כנכה.

נהג שנסע ברכבו במסגרת עבודתו וניסה לחלץ רכב ששקע בחול, עבר אירוע מוחי קשה שהותיר אותו משותק ורתוק לכסא גלגלים. באופן תקדימי בית הדין לעבודה קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור והכיר באירוע המוחי כתאונת עבודה

ביהמ”ש: צה”ל אחראי למשוחררים על רקע נפשי.

ביהמ"ש קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור ופסק בהחלטה תקדימית כי נכה צה"ל ששוחרר משירותו הצבאי בשל נכות נפשית שנגרמה לו בעת שירותו הצבאי, יזכה לקבל ממשרד הביטחון תגמולים רטרואקטיביים מיום שחרורו מצה"ל ולא ממועד הגשת התביעה

פוסט טראומה בצה”ל – מה אומר החוק?

עו"ד יואב אלמגור דן במסלול הקשה שעוברים אלפי חיילים שהשתתפו בקרבות ובמלחמות ישראל ושאובחנו כסובלים מפוסט טראומה ומהפרעות נפשיות, כשהזכויות הרבות במשרד הבטחון נמנעות מהם

הקצין דורש הכרה בנכות: ”חליתי בעקבות רצח רבין”.

קצין המבצעים של משטרת ישראל באירוע שבו נרצח ראש הממשלה יצחק רבין, היה סמוך אליו בעת הרצח. סוכרת שהתפרצה אל הקצין זמן קצר לאחר הרצח הובילה לתביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה בסוכרת כתוצאה מתנאי השירות.

10 שנים לפיגוע: ”המקום הזה לא קיים יותר עבורי”.

הפיגוע בדולפינריום גבה את חייהם של 21 נערים ונערות. לצד המשפחות השכולות, גם אנשי הביטחון שנחשפו לזירת האירוע מתקשים להשתחרר מהזוועות עד היום. השוטרים הוכרו בשל הפרעה נפשית, פוסט טראומה ומחלת סוכרת שהתפרצה בעקבות הפיגוע

שוטרת הוטרדה מינית ודורשת להכיר בה כנכה.

שוטרת מג"ב שהוטרדה מינית הגישה תביעה למשרד הביטחון באמצעות עורך דין יואב אלמגור, ודרשה שיכיר בה כנכה בשל מצבה הנפשי שהתדרדר מאז האירועים ובשל אטימות מפקדיה.

 

 

לקה בתסמונת טורט במהלך שירות ביחידה קרבית.

קצין התגמולים במשרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור והכיר באופן נדיר בחייל שפיתח תסמונת טורט כנכה צה"ל, וזאת בשל אופי השירות הצבאי והלחצים שחווה החייל במהלך שירותו.

הכרה בקשר בין שיבוץ בצבא למחלת נפש.

בית המשפט קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה מלאה בקשר בין שיבוצו של חייל בצבא ובין התפרצות מחלת הסכיזופרניה וקבע לנפגע שיעור נכות של 100% לצמיתות.

לחץ נפשי ביחידה המובחרת גרם לסוכרת.

בית המשפט קבע כי הלחץ הנפשי שבו היה נתון חייל ביחידת המסתערבים דובדבן הוא שגרם לו לסוכרת, וקיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכיר בו כנכה צה"ל.

מחלות בזמן השירות הצבאי – הכרה בחיילים כנכי צה”ל בשל מחלה

לא רק חבלות או תאונות מאפשרות הכרה כנכה צה"ל, אלא גם מחלות שהתפתחו אצל חיילים, שוטרים ואנשי ביטחון.עו"ד אלמגור מתאר מקרים של חיילים ושוטרים שהוכרו עקב השירות ושעשויים לקבל את ההטבות והפיצויים הרבים של משרד הבטחון.

”דרך הגב” : מחלות בזמן השירות הצבאי.

חיילות אשר נוהגות ברכבי האמר מתלוננות על פגיעות גב קשות, שכוללות כאבי גב כרוניים, פריצות דיסק, הקרנות ופגיעות נוירולוגיות, עחם יאלצו להתמודד כל חייהם. משרד הבטחון אינו ממהר לקחת אחריות ולהכיר בהן כנכות צה"ל

אוקטן גבוה.

חיילים בבסיס הדלק באשדוד דווחו על בחילות, סחרחורות והקאות, עו"ד אלמגור ייצג את אחד החיילים אשר חלה בסרטן, בטענה שהדבר נבע ממגע ישיר ועקיף עם חומרים מסוכנים בבסיס ומקרבתם לבתי זיקוק. מסמכים של צה"ל מגלים כי גורמים רשמיים הורו על פינוי הבסיסים מחשש לבריאות אך הדבר עוכב במשך שנים רבות.

”מתיישבים גרמו לי לסוכרת”.

לוחם משמר הגבול תובע אחוזי נכות על רקע תקופת שירות בפלוגת מג"ב בעיר חברון. לדבריו, שנאת היהודים אשר התחוללה בעיר השפיעה עליו במיוחד, כחייל חובש כיפה שספג השפלות מהמתיישבים היהודיים, על רקע היותו חובש כיפה, והדבר וגרם לו ללחץ נפשי ולמשבר שהובילו להתפרצות הסוכרת.

הפגיעה הנפשית התפרצה עשרות שנים לאחר הקרב בלטרון במלחמת השחרור

בחוות הדעת אשר הוגשה לאחרונה לבית המשפט כנגד משרד הביטחון, מבסס נכה צה"ל את תביעתו להכרה בפגיעה נפשית בעקבות הקרבות בלטרון בהם השתתף במלחמת העצמאות, קרבות שבהם נהרגו או נפגעו כל הלוחמים.

בית המשפט הכיר באירוע מוחי כפגיעת עבודה חרף קביעה סותרת של שני מומחים שמינה

בהחלטה תקדימית הכיר בית הדין לעבודה בתובע שעבר אירוע מוחי ושותק לחלוטין, כנפגע עבודה וקבע שהפגיעה ארעה בשל עבודתו, אף שמומחי בית הדין קבעו שמחלה קודמת היא הגורם המשמעותי לאירוע. לתובע נקבעה נכות בשיעור של 100%.