תאונות עבודה

משרד עורכי דין יואב אלמגור מטפל במספר רב של תאונות עבודה, בין היתר, תאונות נפילה מסולם, פציעות קשות וקטיעת איברים כתוצאה מרשלנות המעביד, תאונות בעקבות הרמת חפצים כבדים, אירוע מוחי או מחלה לבבית עקב ארוע חריג בעבודה, חשיפה לחומרים מסוכנים ולקרינה, מיקרוטראומה ומחלת מקצוע וכן עובד עם המומחים הרפואיים הטובים ביותר לצורך הוכחת נזקיך.

תאונת עבודה היא כל פגיעה פיזית הנגרמת לאדם כתוצאה ישירה או עקיפה מעבודתו. על כן, גם עובד שנפל במדרגות בנין המשרדים בו הוא עובד, וגם עובד שלקה בדלקת פרקים עקב הקלדת מסמכים הינם נפגעי תאונת עבודה.

על פי החוק, ועל מנת לאפשר לעובד לחזור מהר למעגל העבודה, נקבע מנגנון לפיצוי נפגע תאונת העבודה. המוסד לביטוח לאומי הינו הגוף שאחראי על תשלום הפיצויים לנפגעי תאונות עבודה ובחלק מהמקרים ניתן לתבוע באמצעותו את המעביד.

חשוב לדעת שכל נפגע עבודה זכאי לקבל פיצוי ועל כן, אין להסתפק רק בתביעת פיצויים נגד המעביד וחברת הביטוח שלו או בתביעה לחברת הביטוח שלך (אם הנך מבוטח בביטוח תאונות אישיות).

נפגעי תאונת עבודה זכאים להנות מכספים, אך לא תמיד הם מודעים לכך בשל המצוקה בה הם נתונים לאחר התאונה. העמידה על זכויותיך מול המוסד לביטוח לאומי דורשת משאבים רבים אשר אינם זמינים בעת ההתאוששות מהתאונה.

שתפו את המאמר:

פנו אלינו לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בשימוש באתר וב"שליחה" אתם מאשרים שקראתם את תנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות והסכמתם להם.