עו"ד יואב אלמגור מייצג נפגעים שחלו בשירותם הצבאי במחלות שונות.

אף שחיילים רבים לוקים במחלות בעת שירותם הצבאי, משרד הביטחון נוטה לסרב לקבל הכרה במחלות אלה, בטענה שרק במקרה התפרצה המחלה בעת השירות, ושאין קשר בין המחלה לבין תנאי השירות של החיילים.

ההכרה במחלה על ידי משרד הביטחון עקב השירות היא בעלת חשיבות רבה מאוד לחייל, שכן הטיפול שניתן על ידי משרד הביטחון אינו מוגבל בסל הבריאות שמוענק על ידי קופות החולים.

מחלות רבות עלולות להחמיר עם השנים וחייל שמוכר על ידי משרד הביטחון רשאי לאורך כל חייו להגיש בקשות החמרה למשרד הביטחון ולדרוש שמשרד הביטחון יטפל במצבו עקב מחלתו שהחמירה.

יתר על כן, מעטפת הזכויות שניתנת לחיילים שמחלתם הוכרה עקב השירות הצבאי, אמורה לכלול גם את הנזקים שנגרמו עקב הטיפולים שעבר בשל המחלה, ואת תופעות הלוואי של המחלה. לדוגמא, טיפול בסטרואידים עלול להוביל למחלות נוספות כסוכרת, יתר לחץ דם, אוסטאופורוזיס והיצרות כלי דם.

משרדנו ייצג בהצלחה לאורך שנים רבות חולים אשר מחלתם התפרצה בעת השירות הצבאי והתקבלו טיעוננו לגבי הקשר הסיבתי בין השירות למחלתם.

עם המחלות של הנפגעים המיוצגים על ידי עו"ד אלמגור, אשר התקבלו בתביעות נגד משרד הביטחון, ניתן למנות מספר רב של סוגי מחלות.

הכרה במחלות

עם המחלות של הנפגעים המיוצגים על ידי עו"ד אלמגור, אשר התקבלו בתביעות נגד משרד הביטחון, ניתן למנות סוכרת סוג 1 ( סוכרת נעורים), סוכרת סוג 2 ( סוכרת מבוגרים), אירוע מוחי, מחלות לב (טרשת עורקים, מיוקרדיטיס, פריקרדיטיס, אוטם שריר הלב), סוגי סרטן שונים, אי ספיקת כליות ויתר לחץ דם, פיברומיאלגיה ותסמונת העייפות הכרונית, מעי רגיז, מחלות נוירולוגיות כגיליאן ברה, טרשת נפוצה ותסמונת הכאב המקומי הכרוני ( CRPS / RSD).

הכרה בפגיעות נפשיות

כמו כן התקבלו תביעות של נפגעים שסבלו מהפרעות נפשיות עקב שירותם הביטחוני – תביעות להכרה בפגיעות פוסט טראומה, וכן פגיעות נפשיות שמשלבות פוסט טראומה ופגיעה נפשית נוספת. התקבלה הכרה מלאה הכרה מלאה (קשר סיבתי של גרימה) במחלות סכיזופרניה, מניה דיפרסיה והפרעות דיכאון וחרדה.

תביעות ההכרה בפגיעה נפשית התקבלו במלואן גם עשרות שנים לאחר האירועים הקשים שבשירות הצבאי, החל ממלחמת השחרור.

הכרה בנכויות נוספות של נפגעי נפש

בתביעות שהגיש עו”ד אלמגור הכיר משרד הבטחון באופן תקדימי בנכויות נוספות של נפגעי נפש כנזקי עישון, נזקים משימוש בסמים, סוכרת, כליות, שיתוק מוחלט ומחלות עור בשל הטיפול הנפשי.

קביעת זכאות לפיצויים רטרואקטיביים

החלטות תקדימיות בנושא נפגעי נפש כללו פיצוי רטרואקטיבי של תגמולים, מאז השחרור מהשירות הצבאי ולא ממועד הגשת התביעה, וכן פיצוי בשל אי גילוי הזכויות המגיעות לנכי צה”ל.

שתפו את המאמר:

פנו אלינו לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בשימוש באתר וב"שליחה" אתם מאשרים שקראתם את תנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות והסכמתם להם.